Oberoende prisjämförelse · uppdaterat idagBenton

Benton Goodbye Redness Redness Centella Gel — jämför pris hos 4 butiker

Vi jämför pris på Benton Goodbye Redness Redness Centella Gel hos 4 svenska butiker. Lägsta pris är 174 kr hos Eleven, högsta 290 kr hos Lyko — du kan spara upp till 116 kr genom att välja rätt butik.

Benton Goodbye Redness Redness Centella Gel

EAN: 8809566990426

Alla butiker

Sorterat efter pris (exkl. frakt)
  • Bästa pris
    Eleven

    Eleven

    Slut i lager
    325 kr kvar till fri frakt

    174 kr

    fri frakt

    Spara 116 kr

    Till butik →
  • NordicFeel

    NordicFeel

    Slut i lager
    291 kr kvar till fri frakt

    208 kr

    fri frakt

    Till butik →
  • KICKS

    KICKS

    Slut i lagerFri frakt
    Fri frakt över 199 kr

    218 kr

    fri frakt

    Till butik →
  • Lyko

    Lyko

    Slut i lagerFrakt 19 kr
    10 kr kvar till fri frakt

    290 kr

    + frakt 19 kr

    Till butik →

Prisfakta

Lägsta pris
174 kr
Antal butiker
4 butiker
Lager
Inte i lager hos den billigaste butiken

Lägsta pris just nu är 174 kr hos Eleven. Inte i lager hos någon av de 4 butiker vi jämför just nu.

Beskrivning

Benton Goodbye Redness Centella Cica Gel är en återfuktande gel som lindrar rodnad och irritation och reparerar huden. Baserad på hela 80% extrakt av centella asiatica (även kallad cica) som är en populär ingrediens i koreansk hudvård pga. dess förmåga att lugna och reparera känslig, skadad och irriterad hud. Gelen innehåller även extrakt av tea tree som verkar antiinflammatoriskt och lugnande. Rekommenderas även för att lindra acne. Denna gel kan användas på både ansikte och kropp och passar bl. a utmärkt efter rakning, exfoliering etc. Perfekt också att ha med på semestern för att lindra huden efter solbränna/myggbett mm.Passar alla hudtyper, inklusive känslig hud.Användning:Ta en klick och massera in på rengjord hud. Följ upp med ev. serum och ansiktskräm. Kombinera gärna med övriga produkter från Benton för bästa resultat.100 g Benton Goodbye Redness Redness Centella Gel

Lagerstatus

Just nu är Benton Goodbye Redness Redness Centella Gel slut i lager hos samtliga 4 butiker vi jämför. Vi uppdaterar lagerstatus dagligen.

Prisutveckling

Senaste 30 dagarnas priser per butik (exkl. frakt).

Vanliga frågor

Vad kostar Benton Goodbye Redness Redness Centella Gel?

Priset varierar mellan 174 kr och 290 kr beroende på butik. Lägsta pris just nu är 174 kr.

Var är Benton Goodbye Redness Redness Centella Gel billigast?

Benton Goodbye Redness Redness Centella Gel är billigast hos Eleven för 174 kr.

Finns Benton Goodbye Redness Redness Centella Gel i lager?

Just nu är Benton Goodbye Redness Redness Centella Gel slut i lager hos samtliga 4 butiker vi jämför.

Förekommer i topplistor

Bästa pris

174 kr hos Eleven

Köp nu →