Oberoende prisjämförelse · uppdaterat idagHickap

HICKAP Always be Kind Deep Cleansing Oil 150 ml — jämför pris hos 1 butik

Vi jämför pris på HICKAP Always be Kind Deep Cleansing Oil 150 ml hos 1 svensk butik. Lägsta pris just nu är 269 kr hos Lyko.

HICKAP Always be Kind Deep Cleansing Oil 150 ml

EAN: 7350124791777

Alla butiker

Sorterat efter pris (exkl. frakt)
  • Bästa pris
    Lyko

    Lyko

    I lagerFrakt 19 kr
    31 kr kvar till fri frakt

    269 kr

    + frakt 19 kr

    Till butik →

Prisfakta

Lägsta pris
269 kr
Antal butiker
1 butik
Lager
I lager hos den billigaste butiken

Lägsta pris just nu är 269 kr hos Lyko. Finns i lager hos Lyko.

Beskrivning

Hur kan den vara så snäll men ändå så effektiv? Rengöringsoljan är lika effektiv på tyngre och vattenfast makeup som på lättare orenheter. Den löser effektivt upp andra oljor, vilket innebär att den är särskilt effektiv för att avlägsna oljebaserade orenheter, såsom talg, solskyddsmedel och smink. Always be Kind Cleansing Oil är ett silkeslent mysterium som är lätt att älska då den är skonsam mot huden utan att torka ut. Den landar på huden lika aktsamt som en fjäril med ömma fötter – och känslan när den löser upp makeup och smuts är behagligt silkesmjuk. Den supermilda rengöringen innehåller vitaminrika växtbaserade oljor som återfuktar, lugnar och stärker hudens egna barriärskydd. Perfekt för dig som har känslig och torr hud men den passar även andra hudtyper, inklusive fet och kombinerad hy. - Mild och närande solrosolja - bevarar hudens naturliga fuktbarriär - Antiinflammatorisk och lugnande jojobaolja - motverkar irritation.- Bibehåller hudens fuktbalans.- Avlägsnar effektivt makeup och smuts. Användning:Always be Kind Cleansing Oil kan användas som ett första steg i en tvåstegsrengöringsprocess, en så kallad dubbelrengöring. Efter att ha använt en oljebaserad rengöring, kan man med fördel följa upp med en vattenbaserad rengöring för att ytterligare rena huden, avlägsna eventuella oljerester och vattenlösliga orenheter.Applicera på torr hud och massera in varsamt. Skölj noggrant med ljummet vatten. Följ därefter upp med en vattenbaserad rengöring som exempelvis It´s All Clear Cleansing Gel eller genom att fukta en bomullsrondell med Mad Molecules Micellar Toner och svepa över ansikte och hals. HICKAP Always be Kind Deep Cleansing Oil 150 ml

Lagerstatus

HICKAP Always be Kind Deep Cleansing Oil 150 ml finns i lager hos samtliga 1 butik vi jämför. Lagerstatus uppdateras dagligen.

Prisutveckling

Senaste 30 dagarnas priser per butik (exkl. frakt).

Vanliga frågor

Vad kostar HICKAP Always be Kind Deep Cleansing Oil 150 ml?

Priset är 269 kr.

Var är HICKAP Always be Kind Deep Cleansing Oil 150 ml billigast?

HICKAP Always be Kind Deep Cleansing Oil 150 ml är billigast hos Lyko för 269 kr.

Finns HICKAP Always be Kind Deep Cleansing Oil 150 ml i lager?

Ja, HICKAP Always be Kind Deep Cleansing Oil 150 ml finns i lager hos samtliga 1 butik vi jämför.

Förekommer i topplistor

Bästa pris

269 kr hos Lyko

Köp nu →